Učíme na diaľku

Thumbnail

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling navštívil základné školy v Senci. O aktuálnej situácii sa porozprával so zriaďovateľmi, učiteľmi, ale aj žiakmi.

Ľudia Správy 24th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Deti chcú späť do školy! Potvrdil si to minister školstva aj na dnešnom výjazde v Senci

Thumbnail

Základné umelecké školy (ZUŠ) boli počas prvej vlny pandémie koronavírusu zatvorené. Ich už aj tak zlú situáciu znásobili októbrové opatrenia. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ich preto chce prostredníctvom projektu podporiť finančným balíkom 20 miliónov eur. Návrh predložil na stredajšom rokovaní vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie Správy COVID-19 18th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: ZUŠ podporíme sumou 20 miliónov eur

Thumbnail

Moderné školstvo. Víziu, ako ho docieliť predstavil na piatkovej tlačovej konferencii minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Medzi strategické opatrenia patria digitalizácia, debyrokratizácia, zjednotenie financovania škôl pod rezort školstva či otvorenie trhu s učebnicami.

Naživo Vzdelanie Správy 13th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: Dosť bolo písania stostranových dokumentov, pracujeme na modernom školstve

Thumbnail

V pondelok 9. novembra štartuje 17. ročník Týždňa vedy a techniky (TVT). Online a zadarmo sprostredkuje desiatky zaujímavých podujatí, od popularizačných prednášok a náučných videí, cez vedecké filmy, semináre, konferencie, či súťaže.

Veda Správy 5th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Týždeň vedy a techniky 2020 je iný. Vedu môžeme zažiť priamo v obývačke

Thumbnail

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky odpovedal na najčastejšie otázky ohľadom fungovania škôl a výsledkov celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť.“

Správy COVID-19 2nd Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Najčastejšie otázky ohľadom fungovania škôl a výsledkov celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“

Thumbnail

Aktuálne opatrenia, investície do školstva či plány, ako vylepšiť dištančné vzdelávanie. Aj to boli témy, ktoré na piatkovej tlačovej konferencii prezentoval minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie Správy COVID-19 23rd Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Minister školstva oznámil investíciu 6 miliónov eur na digitálne technológie a predstavil opatrenia pre školy

Thumbnail

Klimatické zmeny, migrácia, príčiny chudoby či rovnosť mužov a žien. To sú témy, s ktorými sú slovenskí žiaci dobre oboznámení. Naopak témy, o ktorých nepočuli alebo ich nevedia vysvetliť sú globálne zdravie, globálne otepľovanie či medzinárodné konflikty. Aj to sú výsledky merania PISA 2018, ktoré sa zamerali na overovanie globálnych kompetencií žiakov. V nich sa slovenskí žiaci umiestnili v jemnom nadpriemere.

Vzdelanie Správy 22nd Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Meranie PISA sa prvýkrát zameralo na globálne kompetencie žiakov

Thumbnail

O prenose výsledkov výskumu do praxe po prvýkrát hovorili nielen akademici, ale aj zástupcovia biznisu. Konferencia COINTT 2020 síce podľa hlasov odborníkov potvrdzuje fakt, že Slovensko trpí nízkou inovatívnou výkonnosťou, ale na strane druhej uznávajú, že duševné vlastníctvo predstavuje pre podnikateľov istú konkurenčnú výhodu. Pre akademickú inštitúciu aj zdroj pasívneho príjmu.

Veda Vzdelanie Správy 21st Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Transfer technológií. Slovensko trpí nízkou inovatívnou výkonnosťou

Thumbnail

Ministerstvo školstva vyčlení školám 750-tisíc eur na nákup zariadenia pre školské jedálne. Zriaďovatelia škôl môžu ministerstvo požiadať o dotáciu v sume až päťtisíc eur, vďaka ktorej budú môcť získať pre stravovanie žiakov lepšie vybavenie.

Ľudia Správy 16th Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Ministerstvo školstva pošle školám 750-tisíc eur na vybavenie jedální

Thumbnail

Lepšie vzdelanie a odbornú starostlivosť získa od budúceho roka viac detí v predškolskom veku. Materská škola bude definitívne povinná pre všetky deti od piatich rokov veku. Noví škôlkari nastúpia do materských škôl už v septembri 2021, zápisy budú v máji budúceho roka.

Naživo Vzdelanie Správy 15th Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Predškolskú starostlivosť na Slovensku získajú všetky päťročné deti