Učíme na diaľku

Thumbnail

Vláda SR prijala rozhodnutie zaviesť lockdown, v rámci ktorého obmedzila v maximálnej miere mobilitu s cieľom zamedziť tak ďalšiemu šíreniu nákazy. Napriek obmedzeniu chodu škôl, niektoré z nich musia byť otvorené pre pracovníkov v kľúčových oblastiach. Aj preto minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling v uplynulých dňoch inicioval zasadnutie konzília epidemiológov, hlavného hygienika SR ako aj ministra zdravotníctva, aby sa dohodli na spoločnom odporúčaní pre nástup žiakov do škôl.

Vzdelanie COVID-19 4th Jan 2021 · Adriána Antolová

Minister školstva B. Gröhling: Máme plán na návrat detí do škôl. Ten však závisí od aktuálnej situácie

Thumbnail

Podpora škôl s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny patria medzi priority súčasného vedenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Dokazuje to aj finančná podpora projektov dištančného vzdelávania, ktoré sú určené pre školy s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny.

Vzdelanie 11th Dec 2020 · Adriána Antolová

Štátna tajomníčka Filipová: Podpora dištančného vzdelávania na národnostných školách prináša nové a inovatívne metódy vzdelávania

Thumbnail

Sandra Sviteková, známa youtuberka, sa v rámci svojich podcastov s názvom Učíme inak venuje témam z oblasti vzdelávania a školstva.

Vzdelanie 7th Dec 2020 · Adriána Antolová

Portál viki nie je pomôckou len pre žiakov, ale aj pre rodičov či učiteľov

Thumbnail

Sandra Sviteková, známa youtuberka populárneho projektu Dejepis inak a pán učiteľ Peter Pallo, učiteľ roka 2019 motivujú všetkých učiteľov, aby používali vzdelávaciu platformu viki. Či učíte online z domu alebo v škole, na viki nájdete množstvo užitočných informácií, ktoré vám výrazne uľahčia vašu prácu.

Vzdelanie 30th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Chcete vedieť, ako by sa Vám učilo lepšie?

Thumbnail

Základné umelecké školy (ZUŠ) boli počas prvej vlny pandémie koronavírusu zatvorené. Ich už aj tak zlú situáciu znásobili októbrové opatrenia. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ich preto chce prostredníctvom projektu podporiť finančným balíkom 20 miliónov eur. Návrh predložil na stredajšom rokovaní vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie Správy COVID-19 18th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: ZUŠ podporíme sumou 20 miliónov eur

Thumbnail

Moderné školstvo. Víziu, ako ho docieliť predstavil na piatkovej tlačovej konferencii minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Medzi strategické opatrenia patria digitalizácia, debyrokratizácia, zjednotenie financovania škôl pod rezort školstva či otvorenie trhu s učebnicami.

Naživo Vzdelanie Správy 13th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: Dosť bolo písania stostranových dokumentov, pracujeme na modernom školstve

Našou najvyššou prioritou musí byť ochrana zdravia detí, žiakov, učiteľov a rodičov. Vyhlásil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a vyzval všetkých, aby to mali na pamäti, keď sa budú rozhodovať či sa zúčastnia celoplošného testovania počas nasledujúcich dvoch víkendov.

Vzdelanie COVID-19 29th Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: Vďaka tomu, že sa otestujeme a budeme zodpovední, sa čoskoro budeme môcť vrátiť do škôl

Thumbnail

Aktuálne opatrenia, investície do školstva či plány, ako vylepšiť dištančné vzdelávanie. Aj to boli témy, ktoré na piatkovej tlačovej konferencii prezentoval minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie Správy COVID-19 23rd Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Minister školstva oznámil investíciu 6 miliónov eur na digitálne technológie a predstavil opatrenia pre školy

Thumbnail

Klimatické zmeny, migrácia, príčiny chudoby či rovnosť mužov a žien. To sú témy, s ktorými sú slovenskí žiaci dobre oboznámení. Naopak témy, o ktorých nepočuli alebo ich nevedia vysvetliť sú globálne zdravie, globálne otepľovanie či medzinárodné konflikty. Aj to sú výsledky merania PISA 2018, ktoré sa zamerali na overovanie globálnych kompetencií žiakov. V nich sa slovenskí žiaci umiestnili v jemnom nadpriemere.

Vzdelanie Správy 22nd Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Meranie PISA sa prvýkrát zameralo na globálne kompetencie žiakov

Thumbnail

O prenose výsledkov výskumu do praxe po prvýkrát hovorili nielen akademici, ale aj zástupcovia biznisu. Konferencia COINTT 2020 síce podľa hlasov odborníkov potvrdzuje fakt, že Slovensko trpí nízkou inovatívnou výkonnosťou, ale na strane druhej uznávajú, že duševné vlastníctvo predstavuje pre podnikateľov istú konkurenčnú výhodu. Pre akademickú inštitúciu aj zdroj pasívneho príjmu.

Veda Vzdelanie Správy 21st Oct 2020 · Michaela Domorák Barnová

Transfer technológií. Slovensko trpí nízkou inovatívnou výkonnosťou