Učíme na diaľku

Výberové konanie na riaditeľa Národného športového centra bude mať druhé kolo. V prvom kole nesplnil podmienky rezortu žiadny zo štyroch kandidátov.

Správy 28th Aug 2020 · EDU TV

Ministerstvo školstva zopakuje výberové konanie na šéfa Národného športového centra

Thumbnail

Sú rúška pre žiakov skutočne nutné? Budú od septembra fungovať na školách ranné zberné triedy? A môžu na zavreté školské plavárne chodiť aspoň bežní návštevníci? Aj na tieto otázky odpovedala poradkyňa ministra školstva pre pandemické opatrenia a pediatrička Elena Prokopová v rozhovore pre EduTV.

Ľudia COVID-19 26th Aug 2020 · EDU TV

Za nosenie rúšok detí sú zodpovední rodičia, hovorí lekárka Prokopová

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling pokračuje s návštevami letných škôl. Tentokrát zavítal na ZŠ vo Veľkých Kostoľanoch a v Trebaticiach.

Správy 25th Aug 2020 · EDU TV

Minister školstva B. Gröhling navštívil letné školy v Trnavskom kraji

Po rokoch neúspešných snáh našlo Múzeum školstva a pedagogiky (MŠaP) budovu, ktorá má potenciál byť jeho dôstojným sídlom. Symbolicky sa do nej presťahovalo práve v období, keď si pripomína 50. výročie svojho vzniku. Múzeum pri tejto príležitosti navštívil aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Správy 21st Aug 2020 · Michaela Domorák Barnová

Múzeum školstva a pedagogiky si pripomína 50. výročie založenia v novej budove. Čo mu zaležal minister Gröhling?

Bratislava - Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár praje pretekárovi rýchlostnej kanoistiky Erikovi Vlčekovi z OH v Tokiu zlato. Pre Komárčana, ktorý je desaťnásobný sveta, by mala byť najbližšia letná olympiáda posledná.

Šport 21st Aug 2020 · Michaela Domorák Barnová

Štátny tajomník pre šport Ivan Husár sa stretol s významným slovenským športovcom Erikom Vlčekom

Duševné zdravie je čoraz častejšie témou mladých. Vďaka Iuvente a Odboru mládeže Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR dostala šancu zmeniť povedomie ľudí o tejto problematike aj sympatická brunetka z východného Slovenska Katarína Dudová.

Ľudia 21st Aug 2020 · Michaela Domorák Barnová

Inšpiratívny príbeh mladej Slovenky, pomáhala utečencom v Iraku, dnes je delegátkou SR pri OSN a WHO

Do knižnice už nemusíte chodiť fyzicky, stačí aby ste boli zaregistrovaní a mnohé publikácie, ale aj knihy si môžete stiahnuť do vášho počítača alebo mobilného telefónu. O tom, ako sa knižnice zmenili, hovoria v podcaste portálu Veda na dosah Zuzana Stožická a Tomáš Fiala z Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR).

Veda 20th Aug 2020 · EDU TV

Čo návštevníkom ponúka moderná vedecká knižnica CVTI SR?

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nechce z dôvodu šírenia koronavírusu zatvárať školy celoplošne. Preto vytvorilo manuál, ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky od materských až po vysoké školy po dobu trvania pandémie. Jednotlivé fázy predstavil na utorkovej tlačovej konferencii šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Správy COVID-19 18th Aug 2020 · EDU TV

B. Gröhling: Na nový školský rok sme pripravení

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nechce z dôvodu šírenia koronavírusu zatvárať školy celoplošne. Preto vytvorilo manuál, ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky od materských až po vysoké školy po dobu trvania pandémie. Jednotlivé fázy predstavil na utorkovej tlačovej konferencii šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Naživo COVID-19 18th Aug 2020 · Michaela Domorák Barnová

Školy budú pri otvorení školského roka postupovať podľa semafóru

Väčšina ľudí sa snaží komárom vyhýbať, ale vedkyňa Viktória Čabanová by ich chcela mať doma ako svojich domácich miláčikov. V najnovšom podcaste na Portáli CVTI SR – vedanadosah.sk rozpráva o tom, že komár nie je len otravným hmyzom, vysvetľuje aký význam má tento hmyz v prírode a prečo sú podľa nej komáre pod lupou krásne.

Veda 12th Aug 2020 · EDU TV

Pre mladú vedkyňu nie je komár otravným hmyzom. V podcaste hovorí o ich kráse aj o chorobách, ktoré prenášajú