Učíme na diaľku

Thumbnail

Didaktické hračky, hry či detské knihy. Na všetky tieto pomôcky môže takmer tisíc materských škôl po prvýkrát získať príspevok. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR totiž vyhlásilo nový projekt „Múdre hranie.“

Vzdelanie Správy 18th Jan 2021 · Adriána Antolová

Ministerstvo školstva podporí niekoľko stoviek materských škôl cez nový projekt

Thumbnail

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR z vlastných rezerv vyčlenilo sumu 6 miliónov eur, ktoré budú určené pre školy. Polovica z vyčlenených peňazí pôjde na digitalizáciu a prioritne budú financie určené pre prvý stupeň základných škôl. Dva milióny eur smerujú do školských jedální, 400-tisíc eur poputuje na zakúpenie kníh a podporu školských knižníc. Finančnú injekciu v objeme 500-tisíc eur dostanú tiež materské školy, a to na zakúpenie didaktických pomôcok.

Vzdelanie Správy COVID-19 11th Jan 2021 · Adriána Antolová

B. Gröhling: Školy podporíme sumou 6 miliónov eur, najviac peňazí sme vyčlenili na digitalizáciu

Thumbnail

Vláda SR prijala rozhodnutie zaviesť lockdown, v rámci ktorého obmedzila v maximálnej miere mobilitu s cieľom zamedziť tak ďalšiemu šíreniu nákazy. Napriek obmedzeniu chodu škôl, niektoré z nich musia byť otvorené pre pracovníkov v kľúčových oblastiach. Aj preto minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling v uplynulých dňoch inicioval zasadnutie konzília epidemiológov, hlavného hygienika SR ako aj ministra zdravotníctva, aby sa dohodli na spoločnom odporúčaní pre nástup žiakov do škôl.

Vzdelanie COVID-19 4th Jan 2021 · Adriána Antolová

Minister školstva B. Gröhling: Máme plán na návrat detí do škôl. Ten však závisí od aktuálnej situácie

Thumbnail

Podpora škôl s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny patria medzi priority súčasného vedenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Dokazuje to aj finančná podpora projektov dištančného vzdelávania, ktoré sú určené pre školy s vyučovacím jazykom národnostnej menšiny.

Vzdelanie 11th Dec 2020 · Adriána Antolová

Štátna tajomníčka Filipová: Podpora dištančného vzdelávania na národnostných školách prináša nové a inovatívne metódy vzdelávania

Thumbnail

Sandra Sviteková, známa youtuberka, sa v rámci svojich podcastov s názvom Učíme inak venuje témam z oblasti vzdelávania a školstva.

Vzdelanie 7th Dec 2020 · Adriána Antolová

Portál viki nie je pomôckou len pre žiakov, ale aj pre rodičov či učiteľov

Thumbnail

Toto prestížne ocenenie sa odovzdáva v oblasti vedy a výskumu každé dva roky v rámci bilaterálnej spolupráce Slovenska a Francúzska.

Ľudia Veda 4th Dec 2020 · Adriána Antolová

Cena M. R. Štefánika už pozná svojho tohtoročného držiteľa

Thumbnail

Sandra Sviteková, známa youtuberka populárneho projektu Dejepis inak a pán učiteľ Peter Pallo, učiteľ roka 2019 motivujú všetkých učiteľov, aby používali vzdelávaciu platformu viki. Či učíte online z domu alebo v škole, na viki nájdete množstvo užitočných informácií, ktoré vám výrazne uľahčia vašu prácu.

Vzdelanie 30th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Chcete vedieť, ako by sa Vám učilo lepšie?

Thumbnail

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling navštívil základné školy v Senci. O aktuálnej situácii sa porozprával so zriaďovateľmi, učiteľmi, ale aj žiakmi.

Ľudia Správy 24th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

Deti chcú späť do školy! Potvrdil si to minister školstva aj na dnešnom výjazde v Senci

Thumbnail

Základné umelecké školy (ZUŠ) boli počas prvej vlny pandémie koronavírusu zatvorené. Ich už aj tak zlú situáciu znásobili októbrové opatrenia. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ich preto chce prostredníctvom projektu podporiť finančným balíkom 20 miliónov eur. Návrh predložil na stredajšom rokovaní vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Vzdelanie Správy COVID-19 18th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: ZUŠ podporíme sumou 20 miliónov eur

Thumbnail

Moderné školstvo. Víziu, ako ho docieliť predstavil na piatkovej tlačovej konferencii minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Medzi strategické opatrenia patria digitalizácia, debyrokratizácia, zjednotenie financovania škôl pod rezort školstva či otvorenie trhu s učebnicami.

Naživo Vzdelanie Správy 13th Nov 2020 · Michaela Domorák Barnová

B. Gröhling: Dosť bolo písania stostranových dokumentov, pracujeme na modernom školstve