Učíme na diaľku

Kto sme?

Stredoškoláci učiteľom

O nás

Sme skupina študentov stredných škôl, ktorí sa zaujímajú o informatiku a informačné technológie, ale aj o dianie okolo seba. V tejto krízovej situácii sme sa rozhodli pomôcť pri budovaní, zlepšovaní a sprístupnení online vzdelávania.

Našou snahou je pripraviť pre vás, učiteľov, rodičov a študentov prehľadný zdroj aktualít, odporúčaní a informacií.

O nás

Náš tím

Adam Bednář

Projektový manažér, koordinátor tímu

Študujem na Gymnáziu Ladislava Novomeského v Bratislave. Som prvák a člen študentskej rady. Taktiež som študentom v Študentskom trénerskom centre Microsoft. Venujem sa IT, projektovému manažmentu a biológii. Iniciatívu Stredoškoláci učiteľom som vytvoril so zámerom pomôcť rodičom, žiakom a hlavne učiteľom v tejto krízovej situácii. Verím, že sa nám časom podarí zlepšiť a zmodernizovať školstvo na Slovensku. Vďaka projektu sa nám podarilo prehĺbiť vzťahy medzi učiteľmi, žiakmi a štátnou správou.

Krištof Reviľák

Grafický dizajnér, front-end developer

Som študentom oktávy na Škole pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium v Bratislave. Pri tvorbe dizajnu tejto stránky som zúročil moje dvojročné skúsenosti s tvorením brand identít a stránok ako freelancer pre rôznych klientov, stážista pre festival Sensorium, či ako dobrovoľník pre A4. Na tomto projekte som súčasťou veľmi talentovaného tímu s ktorým ide spolupráca ako po masle. Ďakujem ŠPÚ za túto príležitosť a teším sa na ďalšie spoločné výzvy :).

Jakub Nagy

Back-end developer, programátor

Som študentom 9. ročníka Školy pre Mimoriadne Nadané Deti a Gymnázia v Bratislave ako aj členom ŠTC Microsoft. Pracujem s mnohými technologickými spoločnosťami a výskumnými organizáciami v oblasti vesmírneho výskmu ako sú napríklad SOSA, Spacemanic alebo Pascal Space Centre ako inžinier elektrických systémov a programátor mikrosystémov. Niektoré z mojich skúseností a moje schopnosti riešenia problémov som využil pri programovaní tohto webu. Vo voľnom čase sa väčšinou venujem práci a zákazkám.

Elizabeth Karpukhina

Social media manažér, grafický dizajnér, copywriter

Som študentkou 3.ročníka Gymnázia Ul. 1. mája 8 v Malackách. Zároveň pôsobím ako Microsoft AI ambasádorka a som členkou Študentského trénerského centra Microsoft. Venujem sa grafickému dizajnu, tvorbe materiálov a pomôcok pre učiteľov a žiakov, social media marketingu ale aj programovaniu. Vo svojom voľnom čase najradšej cestujem, kreslím, počúvam hudbu a učím sa nové veci. Do iniciatívy Stredoškoláci učiteľom som sa zapojila s cieľom pomôcť na ceste ku kvalitnému online vyučovaniu a modernejšiemu školstvu.

Ella Mišovcová

Copywriter - korektúra

Som študentkou sexty OG pre deti so všeobecným intelektovým nadaním Cenada v Bratislave a od decembra 2019 som aj členkou Študentského trénerského centra Microsoft. Bavia ma prírodné vedy(najmä biológia a chémia), štúdium jazykov a zúčastňujem sa matematicko-fyzikálnych súťaží. K mojim záľubám od malička patrí šport, v súčasnosti ma napĺňa lezenie. Rada oddychujem pri pečení. Do projektu ma priviedla snaha uľahčiť prácu našim učiteľom a napomôcť k modernizácii nášho školstva.

Dominika Bušovská

Copywriter, Social media manažér

Som študentkou 4.ročníka Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch a zároveň aj členkou Študentského trénerského centra Microsoft. Na škole zastávam pozíciu prefekta, ktorého hlavnou úlohou je pomáhať nielen žiakom, ale aj učiteľom školy. Inšpirovaná týmto postom som sa rozhodla zapojiť do iniciatívy Stredoškoláci učiteľom, aby som mohla pomôcť aj iným. Vo svojom voľnom čase sa venujem cestovaniu, folklóru a obľubujem aj moderovanie podujatí.

Martin Bekeč

Full stack developer, programátor

Som študentom Kvarty na Škole pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium v Bratislave. Popri škole programujem. Mám skúsenosti s programovaním 3D grafiky v C++ pomocou OpenGL a tiež v C# pomocou Unity. V súčasnosti sa však venujem webovým technológiám. V prípade backendu predovšetkým Laravel a Node.js. Čo sa týka frontendu, vyznám sa v HTML a CSS. Programujem aj v JavaScripte - ovládam knižnicu jQuery a framework Vue. Okrem toho sa venujem aj programovaniu mikrosystémov.

Jakub Koník

Tvorca ilustrácii

Momentálne som sextánom na Škole pre Mimoriadne Nadané Deti v Bratislave. Už dlhšiu dobu som sa zaoberal dizajnovaním a tvorením web stránok. Na projekte sme strávili desiatky hodín dizajnovania, ilustrovania a hľadania najlepšieho riešenia pre tento web. Myslím si, že sa nám práca skvelo podarila a daná spolupráca bola prínosná pre obe strany. Verím, že novovzniknutý dizajn stránky pomôže viacerým ľuďom nielen v dnešnej situácii, ale aj v budúcnosti.

Samuel Graňák

Copywriter

Som študentom 6. ročníka osemročného Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove. Som zároveň aj členom Študentského Trénerského Centra Microsoft, vďaka čomu som mohol absolvovať týždňovú stáž priamo v budove spoločnosti Microsoft v Bratislave. Rád sa zapájam do viacerých projektov, ktoré mi pomáhajú v seba rozvoji, ako je napríklad DofE, organizujem občianske aktivity a veľmi rád čítam knihy. Pre využitie a zároveň zlepšenie svojich vlastností som sa zapojil do iniciatívy Stredoškoláci učiteľom.

Viktor Demčák

Programátor

Som študentom 9.ročníka Školy pre Mimoriadne Nadané Deti a Gymnázia v Bratislave. Zaoberám sa hlavne programovaním, grafickým designom a elektronikou ako napr. Raspberry Pi, Arduino a pod. Rád natáčam reklamy/videá pre spoločnosti, napr. pre Foodstock, Cyklošpeciality.sk alebo aj pre Starú tržnicu. Jeden z mojich úspechov je výhra 1. miesta na Pocket Sized súťaži na instructables.com

Kto sme?

Stredoškoláci učiteľom

e-mail

studenti@ucimenadialku.sk

sociálne média